
Het schaatsseizoen komt eraan!
Binnenkort gaan de ijsbanen weer open! De eerste klanten zijn al voorzien van mooie schaatsen. Wij zijn er klaar voor, kom langs in de winkel en wij maken je schaatsen klaar voor het nieuwe seizoen.
Lees meerAls je je eerste meters gaat maken op een racefiets of mountainbike heb je meer nodig dan alleen een goede fiets. Sterker nog, met de juiste fietskleding fiets je een stuk fijner. En dan hebben we het nog niet eens gehad over het meest essentiële onderdeel van jouw fietsoutfit; de fietshelm!
Een goede fietshelm is niet meer weg te denken bij een wieleroutfit. Gelukkig zijn de helmfabrikanten daar ook handig op ingesprongen en kun je tegenwoordig hele mooie fietshelmen krijgen die bij je fietskleding passen.
Vaak heb je een budget in je hoofd voor je fietshelm en kun je gaan zoeken tussen de helmen van rond die prijs. Hoe duurder een helm, hoe lichter deze vaak is, met betere ventilatie en veiligheid systemen als MIPS en WAVECELL.
Fietsbril tegen wind, regen, zon en insecten. Een fietsbril is een echte must. Een goede fietsbril beschermt namelijk niet alleen je ogen tegen de zon maar doet veel meer. Hij voorkomt ook dat er vliegjes in je ogen komen en houdt rijwind en vuil tegen. Zo houd je dus altijd een goed zicht.
Fietsshirts en baselayers. Tijdens het fietsen krijg je het warm, zelfs als het buiten gewoon koud is. Om deze warmte weg te krijgen gaat je lichaam zweten. Maar ook dit zweet moet weer ergens naar toe. Het dragen van een katoenen shirt is daarom niet ideaal tijdens het fietsen. Sterker nog, je shirt wordt zeiknat en is ook niet meer droog te krijgen.
Het gevolg is dat je shirt dan koud aan gaat voelen. Omdat hij direct op je huid zit koel je hierdoor snel af en door de rijwind wordt het alleen maar nog kouder en onaangenamer.
Baselayer houdt je warm en koel!
Die kou kun je voorkomen door een goed fietsshirt en een baselayer te dragen. Een baselayer zorgt ervoor dat jouw transpiratievocht niet op je huid blijft, maar naar de buitenste laag van de baselayer wordt getransporteerd. En daar kan jouw zweet dan – zonder dat je het koud krijgt -verdampen. Een baselayer draag je op zowel warme als koude dagen. Op de koude dagen is het een extra laagje isolatie en zal het er ook voor zorgen dat je zweet snel afgevoerd wordt waardoor je het niet koud krijgt. Op de warme dagen houdt het jou koel. Door de zweet snel van je lijf af te voeren zorgt dit voor verkoeling. Het houdt je temperatuur op een goed niveau en zorgt er ook weer voor dat je door de rijwind niet zult afkoelen.
Fietsshirt heeft een functie
Je moet dan wel bovenop de baselayer een goed ademend fietsshirt of fietsjack dragen. Een fietsshirt is echt speciaal gemaakt om mee te fietsen. Er zit namelijk best een groot verschil tussen een fietsshirt en een standaard sportshirt.Een fietsshirt heeft een andere pasvorm dan andere shirts die nodig is voor als je in de fietshouding zit. Ook heeft hij een rits waarmee je tijdens het fietsen voor extra ventilatie kunt zorgen. De grote achterzakken zijn ideaal om sportvoeding mee te nemen of een fietsjasje of regenjas. En uiteraard je telefoon en binnenbandje.
Windjasjes en regenjasjes tegen de kou. Wat je verder echt in je fietsgarderobe moet hebben is een windjasje of regenjasje. Een windjasje is ideaal wanneer het hard waait, het weer omslaat of wanneer er onverwachts een beetje regen uit de lucht valt. Want ook daar is een windjasje ideaal voor.
Goede fietsbroek met zeem. Een fietsbroek met zeem is net zo belangrijk als een goed fietszadel. Een fietsbroek of bibshort is een belangrijk onderdeel van jouw fietsoutfit. Je hebt voor mannen en vrouwen verschillende broeken.
Dit komt doordat het zeem een andere vorm heeft. Vrouwen en mannen hebben namelijk een andere stand van hun bekken en daar is de zeem op aangepast. Het bekken van vrouwen staat verder naar buiten. Daarom is een vrouwenzeem aan de achterkant breder dan die van de heren. De dames hebben namelijk de zitbotten breder staan.
Fietsschoenen maken je outfit af. Welke fietsschoen je moet hebben hangt mede van jouw pedalen af. Heb je racefiets of mountainbike pedalen? En als je mountainbikepedalen hebt, zijn dat dan SPD-pedalen of flat pedals? Bekijk eerst welke pedalen je hebt voordat je of fietsschoenenjacht gaat. Zodra je dat weet kun je gericht zoeken naar de juiste fietsschoen.
Fietskleding voor beginners: jouw fietsoutfit compleet!Jouw fietsoutfit is nu als het goed is compleet. Twijfel je ergens over of heb je liever echt persoonlijk advies? In onze winkel hebben we een afdeling vol met fietskleding en lopen er specialisten rond die jou precies kunnen vertellen wat je moet hebben.
Als het om (sport)fietsen, schaatsen en skeelers gaat, delen we graag onze kennis. Met tips, tricks, updates en nieuws helpen we je om uit te blinken op jouw niveau door miskopen te voorkomen.
Binnenkort gaan de ijsbanen weer open! De eerste klanten zijn al voorzien van mooie schaatsen. Wij zijn er klaar voor, kom langs in de winkel en wij maken je schaatsen klaar voor het nieuwe seizoen.
Lees meerVanaf 2 januari 2025 kunnen 200.000 werknemers van de Rijksoverheid een leasefiets aanschaffen via Mobilease / Hellorider. Wij van Lindenholz Rouveen zijn dealer en hebben een samenwerking met Mobilease/Hellorider voor een leasefiets van de Rijksoverheid.
Lees meerIn de kerstvakantie zijn wij geopend op de volgende dagen. Wij zijn geopend op maandag 23 december, vrijdag 27 december en zaterdag 28 december. Op deze 2 dagen hebben wij leuke actie's! Wij zijn gesloten op dinsdag 24 december, met kerst woensdag 25 en donderdag 26 december zijn wij gesloten. Ook zijn wij gesloten op maandag 30 december en dinsdag 31 december. Vanaf donderdag 2 januari zijn wij weer normaal geopend. Fijne feestdagen gewenst en een prettige jaarwisseling. Team Lindenholz
Lees meerKOGA introduceert een vernieuwde Colmaro-serie, gericht op zowel ervaren gravelbikers als beginners. De drie modellen in de serie hebben een licht en stijf aluminium frame. De Colmaro sports, de Colmaro allroad en de Colmaro Extreme.
Lees meerBegin november is het faillissement van Stella fietsen uitgesproken en eind december zijn de servicepunten van Amslod gesloten. Stella had ruim 48 winkels en was een relatief grote speler op E-bike gebied. Natuurlijk is een faillissement erg vervelend voor alle betrokkenen. Wij krijgen ook vragen of wij Stella/Amslod fietsen kunnen onderhouden en repareren of dat wij Stella/Amslod fietsen inruilen. In principe repareren en onderhouden wij alle soorten fietsen dus ook van Stella/Amslod, zeker als deze bijv. met Bosch of Shimano midden motor zijn. Ook ruilen wij fietsen in dus ook fietsen van het merk Stella/Amslod. Door het faillissement kan het natuurlijk wel zijn dat sommige onderdelen moeilijk of niet leverbaar zijn bij een reparatie. Wij zijn altijd bereid om te kijken naar een oplossing. Om er zeker van te zijn, of wij uw specifieke Stella/Amslod kunnen onderhouden of inruilen, kunt u het beste, met fiets, langs komen in onze winkel/werkplaats in Rouveen. Ook kunt u bellen voor een onderhoudsafspraak op 0522 291 666. Update 20 december 2024
Lees meerBij Lindenholz Fietsen - Schaatsen - Skeelers bieden we een zorgvuldig assortiment Salomon en Viking kluunschaatsen, ideaal voor schaatsers die lange tochten maken op natuurijs, zoals de aanstaande Weissensee tocht. Deze schaatsen zijn ontworpen voor een comfortabele ervaring, met stevige ijzers en onderstellen waarmee je gemakkelijk van het ijs naar het land kunt gaan zonder je schaatsen te beschadigen. De schoenen zijn erg comfortabel, wat zorgt voor een fijne rit, zelfs tijdens de langste tochten. Ook kluunen is met deze schaatsen mogelijk, mocht dat nodig zijn voor je tocht.
Lees meerDe bakfiets is inmiddels een bekend en populair vervoersmiddel in het Nederlandse straatbeeld. En ook zeker in deze regio wordt van de elektrische bakfiets veel gebruikt gemaakt. De elektrische bakfiets is ideaal om een gezin met jonge kinderen veilig en makkelijk te vervoeren. Wij leveren bakfietsen van vooral Urban Arrow, maar ook van Trek de Fetch+4, Cube & de Batavus Fier.
Lees meerOp 30 oktober heeft Sensa haar nieuwe website gelanceerd. Een zeer overzichtelijke site, waarbij het tevens in 9 stappen mogelijk is om je eigen custom racefiets samen te stellen, dit kan via de bike configurator op hun site.
Lees meerOnze winkel en werkplaats zijn op woensdag 6 november de hele dag gesloten i.v.m. dankdag.
Lees meerBel: | 0522 - 29 16 66 |
---|---|
Mail: | info@lindenholz.nl |
Bezoek: |
Prunuslaan 2-4 7954 GD Rouveen |